بیت کوین، فناوری زنجیره بلوکی

ساخت وبلاگ
چکیده : فناوری زنجیره بلوکی یا بلاک چین Block chainزاییده ی افکار یک نفر یا گروهی از آدم هایی است که با نام... با عنوان : بیت کوین، فناوری زنجیره بلوکی بخوانید :

فناوری زنجیره بلوکی یا بلاک چین Block chainزاییده ی افکار یک نفر یا گروهی از آدم هایی است که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می شوند.  زنجیره بلوکی چیست؟ فناوری زنجیره بلوکی یا بلاک چین، با ایجاد امکان توزیع اطلاعات دیجیتال به جای کپی کردن این اطلاعات، ستون فقرلت نوع جدیدی از اینترنت را خلق کرد. بلاک چین در اصل برای ارز دیجیتالی بیت کوین طراحی شد. بیت کوین را طلای دیجیتال نامیده اند. اولین و معروف ترین استفاده از فناوری زنجیره بلوکی  در دفتر کل تراکنش های بیت کوین اتفاق افتاده است که الهام بخش ایجاد دیگر ارزهای رمز پایه و پایگاه های داده توزیع شده مستحکم شده است. فناوری زنجیره بلوکی خدمات مبانی بر تراکنش  را دگرگون  خواهد کرد و در زمینه های  زیر بکار گرفته خواهد شد :

پول دیجیتال

قرار داد های هوشمند

اوراق بهادار

ثبت و نگهداری سوابق

این فناوری  در گستره وسیعی از کاربردهای مالی و غیر مالی قابل استفاده است برای استفاده از زنجیره بلوکی در صنعت، بورس اوراق بهادار، بیمه و بانکداری، پزشکی، مطالعات و پروژه های متعددی در جزیان است. اینترنت اشیا توزیع شده، زیر ساخت امنیتی  بدون کلید، دفاتر اسناد رسمی، ذخیره سازی توزیع شده بعضی از کاربردهای این فناوری به شمار می آیند.

...
نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : شنبه 25 فروردين 1397 ساعت: 16:18